W środę zapraszamy na NOWENNĘ DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY;
w czwartek po mszy świętej wieczornej na spotkanie opłatkowe Domowników Boga;
w piątek na adorację Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1700 do 1800.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W sobotę 22 grudnia zapraszamy wszystkich na SPOWIEDŹ ŚWIĘTĄ przed Świętami Bożego Narodzenia.

Spowiadać będą również zaproszeni księża z naszego dekanatu.

Zapraszamy do Bazyliki w sobotę od godz. 1030 do 1200  oraz od 1630 do 1800.
Zwracamy się z prośbą, by nie odkładać spowiedzi na przyszłą niedzielę.

Trwa coroczna akcja CARITAS – „WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM”.
W zakrystii można nabyć jeszcze świece na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na to dzieło. Do nabycia są również opłatki.

Dziś po mszy świętej odbywa się zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na wschodzie.

Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę na ten cel.

Młodzieżowa wspólnota KRĘGU BIBLIJNEGO naszej parafii zaprasza do obejrzenia rozważań adwentowych.

Można je zobaczyć na: youtubie, Facebooku oraz na stronie parafialnej.

LINK TUTAJ: http://www.parafiakoronowo.pl/aktualnosci/625-iii-niedziela-adwentu-z-kregiem-biblijnym

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom za dary żywnościowe oraz dary na rzecz akcji „KORONOWIANKI” – PODARUJ UŚMIECH NA ŚWIĘTA.

Parafia nasza składa również podziękowanie dzieciom i pracownikom Szkoły Podstawowej
nr 1 w Koronowie za dary z akcji: „OFIARUJ DZIECIOM SERCE”. Pragniemy wyrazić także wdzięczność wolontariuszom ze wspólnoty „Domownicy Boga” za rozdzielenie i rozniesienie tych darów.

Dyrekcja, nauczyciele i wychowawcy wraz z uczniami Zespołu Szkól przy ul. Sobieskiego w Koronowie serdecznie zapraszają na prawykonanie JASEŁEK dnia 18 grudnia br. (we wtorek) o godz. 1600 w sali gimnastycznej szkoły.
…………………………………………………………………………………………………………..

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie z całego serca pragnie zaprosić wszystkich ludzi dobrej woli do uczestnictwa w koncercie charytatywnym na rzecz podopiecznych szpitala im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Dzięki Państwa wsparciu i ofiarności w postaci symbolicznej cegiełki: MASKOTKI. GRY PLANSZOWEJ LUB PRZYBORÓW SZKOLNYCH - uda nam się wywołać uśmiech na wielu dziecięcych twarzach.
Koncert odbędzie się 19 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie o godz. 1700 w sali gimnastycznej.
…………………………………………………………………………………………………………..
Natomiast w sobotę 22 grudnia po mszy świętej wieczornej w Bazylice (ok. godz. 1900) klasa 1A ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie wraz z wychowawczynią zapraszają na przedstawienie JASEŁEK.

Biuro parafialne ze względu na wiele wydarzeń przedświątecznych będzie czynne w nadchodzącym tygodniu:
- we wtorek i piątek od godz. 1000 do 1200
- oraz we wtorek 1900 do 2000

W sobotę 22 grudnia o godz. 1500 na rynku w Koronowie pojawią się harcerze ze światłem betlejemskim. Harcerze pojawią się również z tym światłem dnia 24 grudnia po mszy świętej porannej w Kościele Św. Andrzeja. Zachęcamy, aby to światło zanieść do naszych domów.

Podajemy informację o mszach świętych, które zostaną odprawione w święta.
Pasterkę odprawimy dnia 24 grudnia o godz. 2400.
W pierwsze święto Bożego Narodzenia (25 grudnia) msze święte zostaną odprawione w Bazylice o godz. 930, 1100 i 1230;

oraz równolegle w kościele Św. Andrzeja o godz. 1230..
W drugie święto msze święte zostaną odprawione w Bazylice o godz. 800, 930, 1100 i 1230 oraz w kościele Św. Andrzeja o godz. 1800.

ZAMRLI NASI PARAFIANIE:

śp. + MARIA BIELAWSKA  ze Stopki. Przeżyła lat 60.
Pogrzeb odbył się w poniedziałek 10 grudnia;

śp. + ŁUKASZ MARKIEWICZ  z ul. Kamiennej w Samociążku. Przeżył lat 37.
Pogrzeb odbył się we wtorek 11 grudnia;

śp. + GRZEGORZ KRÓLIKOWSKI  z Okola. Przeżył lat 60.
Pogrzeb odbył się  czwartek 13 grudnia;

śp. + WŁADYSŁAW KNOP  z Alei Św. Jana Pawła II w Koronowie. Przeżył lat 67.
Pogrzeb odbył się w piątek 14 grudnia;

śp. + KRYSTYNA FATZ  z ul. Dalekiej w Koronowie. Przeżyła lat 79.
Pogrzeb odbył się w sobotę 15 grudnia.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…