Zapraszamy:

na msze święte roratnie, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku
o godz. 1800 w Bazylice oraz w sobotę o 830 w kościele Św. Andrzeja,
(na roraty zapraszamy również wszystkie dzieci),

w środę na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

w czwartek na spotkanie „Domowników Boga”;

w piątek na Adorację Najświętszego Sakramentu od 1700 do 1800 w bazylice;

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej we Wtelnie składają serdeczne podziękowanie za okazaną pomoc rodzinie, która straciła dom w pożarze 15 października 2019 r.
Zebrano w ubiegłą niedzielę do puszek na ten cel 5836 zł.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po mszach świętych w zakrystii można nabywać świece caritasu na stół wigilijny oraz
opłatki.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogą podzielić się z innymi żywnością (suchym prowiantem). Dziękujemy za już ofiarowane dary. Żywność można dalej składać do pojemnika przy wyjściu z Bazyliki. Za okazane serce i dobroć z góry bardzo dziękujemy.

Stowarzyszenie „Koronowianka” wzorem lat ubiegłych przeprowadza akcję „Podaruj uśmiech na Święta”. Przy wyjściu z Bazyliki ustawiony jest specjalny oznakowany karton do którego można składać zabawki, ubrania, gry, książki, artykuły szkolne, kosmetyki, słodycze. W imieniu Stowarzyszenia za każdy dar składamy serdeczne podziękowanie.

Bardzo dziękujemy za kolejną 16-tą edycję pomocy, którą przeprowadzili wolontariusze i opiekunowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie. Dziękujemy również w ich imieniu za każde okazane dobro.

Kolekta z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.

Przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Termin odwiedzin podamy w najbliższym czasie. Prosimy o zgłaszanie osób chorych i starszych, które pragną przyjąć sakramenty.

OGŁOSZENIE DLA KANDYDATÓW DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA:
Młodzież z klas VII ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 przeżywać będzie w tym tygodniu rekolekcje „GPS” (w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania).
Rekolekcje odbędą się w Szkole Podstawowej nr 1 w Koronowie w piątek w godzinach od 1715 do 1930 oraz w sobotę od 800 do 1400.

OGŁOSZENIE DLA ROLNIKÓW ORAZ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH:
Ośrodek analiz Cegielskiego Fundacja „Orlen” zaprasza na bezpłatne szkolenie dotyczące sprzedaży bezpośredniej swoich produktów przez rolników oraz koła gospodyń wiejskich w ramach projektu „Kupuj od rolnika”.
Szkolenie będzie się składać z panelu prawnego, panelu marketingowego oraz panelu
- rolniczy handel detaliczny ze wsparciem agencji restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa. Organizatorzy zapraszają w poniedziałek 9 grudnia 2019 r. o godz. 1600 do MGOK przy ul. Szosa Kotomierska 3 (sala kolumnowa).

BIURO PARAFIALNE W TYM TYGODNIU BĘDZIE CZYNNE:
- poniedziałek i piątek od godz. 1000 do 1200 oraz
   we wtorek i środę od godz. 1900 do 2000

ZMARLI NASI PARAFIANIE:

Śp. + BARBARA SADECKA z ul. Multańskiego w Koronowie. Przeżyła lat 66.
Pogrzeb odbył się w piątek 6 grudnia;

Śp. + ŁUCJA ŁYCZKOWSKA z ul. Pomianowskiego w Koronowie. Przeżyła lat 89.
Pogrzeb odbył się w sobotę 7 grudnia;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…