Przeżywamy dziś NIEDZIELĘ PALMOWĄ (MĘKI PAŃSKIEJ). Na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy święcimy na wszystkich mszach świętych PALMY.
Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1730 do kościoła Świętego Andrzeja.
Tradycyjnie przed Bazyliką wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Koronowa rozprowadzają palmy. Dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne oraz  na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych Nabożeństwach Drogi Krzyżowej, szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które czytały rozważania na tych nabożeństwach. Dziękujemy również za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele inwestycyjne i gospodarcze naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Przypominamy, że dziś w Kościerzynie młodzież przeżywa Światowe Dni Młodzieży.
Wyjazd młodzieży zorganizowanymi autobusami nastąpi o godz. 1030 z dworca PKS w Koronowie.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W środę po wieczornej mszy świętej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w najbliższym czasie mają otrzymać sakrament chrztu świętego. Zapraszamy również na to spotkanie rodziców chrzestnych.

ZAPRASZAMY NA OBCHODY ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO MĘKI, ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
Wszystkie uroczystości Triduum odbywać się będą w Bazylice.
PLAN TRIDUUM PASCHALNEGO:
WIELKI CZWARTEK – MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ godz.
WIELKI PIĄTEK – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ godz.
WIELKA SOBOTA – WIGILIA PASCHALNA (REZUREKCJA) godz.
2100.

W Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania (Ciemnicy) i Adoracja do godz. 2200. W Wielki Piątek – Adoracja w kaplicy przechowania od godz. 1000 do 1800. O godz. 1500 (Godzina Śmierci Jezusa Chrystusa)
– Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (I dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia).
Po liturgii Męki Pańskiej ok. godz. 1930 przeniesienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w Grobie Pańskim do godz. 2400. O godz. 2100 (w czasie adoracji) Nabożeństwo Gorzkich Żali.
W Wielką Sobotę Adoracja w Grobie Pańskim  od godz. 1000 do 2030.
ŚWIECENIE POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY w Bazylice:
o godz. 1100, 1200, 1300, 1400, 1430 i 1515.
O godz. 1500 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (II dzień nowenny).
O godz. 2100 – WIGILIA PASCHALNA. Prosimy o przyniesienie świec na Wigilię Paschalną.
Wigilię Paschalną zakończymy PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ.

Jak co roku – zwracamy się z serdeczną prośbą do strażaków, harcerzy i bractwa historycznego o trzymanie straży przy GROBIE PAŃSKIM.
Prosimy także o przygotowanie i niesienie w procesji rezurekcyjnej Figury Chrystusa Zmartwychwstałego, baldachimu, chorągwi i feretronu.

Przypominamy, że piękną koronowską tradycją są także dzwonki, które przynosimy na procesję rezurekcyjną.

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO zostaną odprawione w Bazylice o godz. 930, 1100, 1230 oraz o 1230 w kościele Św. Andrzeja.
MSZE ŚWIĘTE W DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT ZOSTANĄ ODPRAWIONE o godz. 800, 930, 1100 i 1230 w Bazylice oraz o godz. 1800 w kościele Św. Andrzeja.

W wielkim tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Dziś w niedzielę w godzinach wieczornych zadzwonimy do wszystkich zgłoszonych osób i powiadomimy i terminie odwiedzin.

Informujemy, że w dniach 31 maja, 1 i 2 czerwca odbędzie się w naszej parafii kolejny WEEKWND DLA NARZECZONYCH. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie diecezjalnej: www.ewangelizacjapelplin.pl Bliższe informacje znajdują się w gablocie parafialnej na afiszu.

BIURO PARAFIALNE BĘDZIE CZYNNE W WIELKIM TYGODNIU:
w poniedziałek od 1000 do 1200 oraz we wtorek od 1900 do 2000.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

* MAJEWSKI SŁAWOMIR z Parafii Koronowo i
   KOPISTECKA MONIKA  z Bydgoszczy – zapowiedź II;
* WOJCIECHOWSKI MARCIN  z Bydgoszczy i
   DERĘGOWSKA ALEKSANDRA  z Parafii Koronowo – zapowiedź II;
* CIĘŻAK KRZYSZTOF  z Parafii Koronowo i
   SIUDA MAGDALENA  z Parafii Koronowo – zapowiedź II.

ZMARŁ NASZ PARAFIANIN:

BOGDAN DALEWSKI  z ul. Pomianowskiego w Koronowie. Przeżył lat 64.
Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 1300 w Świekatowie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…