1. Msze święte w dni powszednie odprawiamy w KOŚCIELE ŚW. ANDRZEJA
o godz. 8:30 oraz w BAZYLICE o godz. 8:30 i 18:00.
Dodatkowa Msza święta dla dzieci zostanie odprawiona w najbliższy Pierwszy Piątek miesiąca o godz. 17:00.
Msze święte niedzielne odprawiamy w BAZYLICE o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30 oraz w KOŚCIELE ŚWIĘTEGO ANDRZEJA o godz. 18:00.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
* w poniedziałek  - Św. Wincentego a Paulo, prezbitera, wspomnienie;
* we wtorek           - Św. Wacława, męczennika, wspomnienie;
* w środę               - ŚWIĘTYCH MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA,
                                  ARCHANIOŁÓW, święto
* w czwartek         - Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, wspomnienie;
* w piątek              - Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
                                  wspomnienie;
* w sobotę             - Świętych Aniołów Stróżów, wspomnienie.

3. Zapraszamy na nabożeństwa i spotkania:
* środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8:30 i 18:00;
   w tym dniu o 17:30 modlitwa różańcowa, o prowadzenie modlitwy prosimy
   III Różę Matek (św. Barbary); po mszy św. wieczornej spotkanie dla Róż
   Żywego Różańca i zawierzających się Panu Jezusowi przez Matkę Najświętszą;
* czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 do 18:00; w czasie
  adoracji spowiedź święta;
* piątek (I piątek miesiąca) – od 16:30 do 18:00 okazja do spowiedzi świętej;
   (od 16:30 na spowiedź świętą szczególnie zapraszamy dzieci);
   o godz. 17:00 Msza święta dla dzieci; od 17:30 adoracja Najświętszego
   Sakramentu i modlitwa różańcowa prowadzona przez młodzież z Kręgu
   Biblijnego; po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów do
   sakramentu bierzmowania (klasy VIII);
* sobota (I sobota miesiąca) – Msza święta w Kościele Św. Andrzeja o
  godz. 8:30; po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP;
  o godz. 10:00 – próba scholii parafialnej w salce katechetycznej;
  po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów do sakramentu
  bierzmowania (grupa starsza).

4. W najbliższych dniach odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Księża skontaktują się z chorymi osobiście i powiadomią o dniu odwiedzin.

5. Dnia 9 października br. (sobota) w Pelplinie odbędzie się KONGRES RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH. Zachęcamy do udziału w kongresie. Osoby chętne na wyjazd prosimy o zapisy w zakrystii po mszach świętych w najbliższym tygodniu.

6. Od piątku rozpoczynamy nowy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zwracamy się z prośbą, aby różaniec codziennie o godz. 17:30 prowadziły Róże różańcowe i grupy parafialne. Harmonogram znajduje się w zakrystii.

7. Informujemy, że sakrament bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży
dnia 25 października br. (w poniedziałek) w czasie Mszy św. o godz. 18:00.

8. OGŁOSZENIE O BADANIACH LEKARSKICH.
W dniu 30 września 2021 r. (czwartek) od godz. 12:00 w przychodni lekarskiej „TAMED” przy ul. Paderewskiego 16 w Koronowie odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne, cena jednego badania wynosi 55 zł. Rejestracja wyłącznie telefoniczna.

9. Dziś w niedzielę 26 września zapraszamy dzieci z klas komunijnych oraz ich rodziców na Mszę świętą o godz. 11:00, w czasie której poświęcone zostaną różańce.

10. INFORMACJA (PRZYPOMNIENIE). Do dnia 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Główny Urząd Statystyczny przypomina, że na mocy ustawy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Spisie. Kto jeszcze tego nie zrobił, powinien niezwłocznie wypełnić obowiązek spisowy.

11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
* IHOR KROT z Parafii Koronowo i
  NATALIA BRZEZIŃSKA z Parafii Koronowo – zapowiedź I.

12. BIURO PARAFIALNE BĘDZIE CZYNNE W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek    - od godz. 10:00 do 12:00
* w piątek                - od godz. 10:00 do 12:00

13. MIŁOSIERDZIU BOŻEMU POLECAMY ZMARŁYCH:

· Śp. + ZOFIA CIEPŁUCH z ul. Konopnickiej w Koronowie. Przeżyła lat 77.
Pogrzeb odbył się w poniedziałek 20 września;

· Śp. + JADWIGA TUSZKOWSKA z ul. Witosa w Koronowie. Przeżyła lat 90.
Pogrzeb odbył się w środę 22 września;

· Śp. + RYSZARD IPCZYŃSKI, były mieszkaniec Koronowa
z ul. Paderewskiego. Przeżył lat 79. Pogrzeb odbył się w sobotę 25 września w Lęborku;

· Śp. + LECH SIERZPUTOWSKI z Okola. Przeżył lat 86. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 28 września o godz. 9:45 w Bydgoszczy w kościele na Siernieczku;

· Śp. + RYSZARD OLEKSY, były mieszkanie Koronowa z ul. Bydgoskiej.
Przeżył lat 66. Pogrzeb odbędzie się w środę 29 września o godz. 10:00 w Koronowie.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…