• ban1

1. Przeżywamy Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte zostaną odprawione w Bazylice o godz. 8:00. 9:30, 11:00 i 12:30 oraz w kościele Św. Andrzeja o 18:00.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
  2. W kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali w tym tygodniu:
    w poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny z Fatimy; we wtorek Św. Macieja, apostoła, święto; w czwartek – Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto.
  3. Zapraszamy w poniedziałek 13 maja na mszę świętą o godz. 18:00 oraz na pierwsze w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które odprawimy bezpośrednio po Mszy świętej. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
    O niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy Panów z Róż Żywego Różańca.
  4. Zapraszamy w tygodniu na msze święte i nabożeństwa:
  • Msze święte od poniedziałku do soboty będą odprawiane w kościele
    Św. Andrzeja oraz o godz. 8:30 oraz w Bazylice o godz. 8:30 i 18:00;
  • W środę o godz. 8:30 i 18:00 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w łączności z Mszą świętą wieczorną. Nabożeństwa majowe odprawiane są również przy kaplicach przydrożnych w Nowym Dworze, Starym Dworze, Stopce, Okolu, Iwickowie, Samociążku i Pieczyskach o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. BIURO PARAFIALNE będzie czynne w tym tygodniu:
    w poniedziałek od godz. 10:00 do 11:30
    we wtorek od godz. 19:00 – 20:00
    w czwartek od godz. 16;00 do 17:30
    w piątek od godz. 10:00 do 11:30
  3. Przypominamy, że w dniach 7-8-9 czerwca 2024 r. odbędzie się „Weekend Dla Narzeczonych” w naszej parafii. Bliższe informacje znajdują się na internetowej stronie parafialnej.
  4. W najbliższą sobotę 18 maja odbędzie się w naszej parafii DEKANALNY KONGRES RÓŻAŃCOWY. Szczegółowy plan kongresu znajduje się na afiszu
    w gablocie ogłoszeń.
  5. Za tydzień w niedzielę 19 maja o godz. 15:00 na Górze Św. Jana zostanie odprawiona msza święta w intencji mieszkańców naszego miasta oraz odprawione zostanie nabożeństwo majowe. Po mszy świętej odbędzie się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Koronowie. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Po koncercie organizatorzy tj. sołectwa ze Starego Dworu, Okola i Stopki zapraszają na słodki poczęstunek.
  6. Podczas najbliższych wakacji zachęcamy dzieci i młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w rekolekcjach OAZOWYCH organizowanych przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji. Turnusy oraz kategorie wiekowe są umieszczone na plakacie (tablica ogłoszeń). Wikariusz ks. Jan organizuje wyjazd na rekolekcje dla młodzieży po 6 i 7 klasie Szkoły Podstawowej w terminie od 3 do 19 sierpnia. Bliższe informacje u ks. Jana.
  7. ZMARLI:
  • Śp. + ZENON STAWICKI z Alei Wolności w Koronowie.
    Przeżył lat 89. Pogrzeb odbędbył się w środę 8 maja o godz. 12:00;
  • Śp. + STANISŁAW KORONA z ul. Norwida w Koronowie.
    Przeżył lat 77. Pogrzeb odbędbył się w środę 8 maja o godz. 14:00;
  • Śp. + TERESA CHMIELIŃSKA z ul. Kamiennej w Samociążku.
    Przeżyła lat 77. Pogrzeb odbędbył się w czwartek 9 maja o godz. 12:00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

IMG 20240504 WA0000

logotyp1  ffffff.jpg logo.png logotyp2 sygnet.png sygnet.png logotyp4 centrum-wiez.jpg