PRZED NAMI ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE MĘKI, ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:

* w WIELKI CZWARTEK – MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ w bazylice – godz. 18:00
* w WIELKI PIĄTEK – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ w bazylice      – godz. 18:00
* w WIELKĄ SOBOTĘ    – WIGILIA PASCHALNA w bazylice              – godz. 20:00
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:
* w bazylice: 8:00, 9:30; 11:00, 12:30
* w kościele Św. Andrzeja: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30
Uwaga !!! Nie będzie mszy świętej wieczornej.

MSZE ŚWIĘTE W II DZIEŃ ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:
* w bazylice: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00
* w kościele Św. Andrzeja: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

W związku z epidemią koronawirusa wprowadzone zostają zmiany w liturgii Triduum Paschalnego. J. E. Ks. Bp Ryszard KASYNA dekretem z dnia 1 kwietnia br. prosi o wprowadzenie nowych zasad:

W Wielki Czwartek nie urządza się „ciemnicy”. Najświętszy Sakrament po zakończonej Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej pozostaje w zamkniętym tabernakulum.

W Wielki Piątek jedynie główny celebrans oddaje cześć Krzyżowi przez pocałunek. Pozostali uczestnicy liturgii oddają cześć Krzyżowi klęcząc na swoich miejscach i śpiewając pieśń pasyjną. Na zakończenie liturgii wielkopiątkowej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będą śpiewane suplikacje.

W czasie Triduum Paschalnego Komunię Świętą poza główną celebracją można zanosić jedynie chorym i umierającym, natomiast w Wielką Sobotę wyłącznie umierającym. Przypomniała o tym Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Stolica Apostolska nie dopuszcza wyjątków od tej zasady. Nie obowiązuje zatem ogłoszenia z ostatniej niedzieli zezwalające na udzielanie Komunii Świętej poza liturgią.

W Wielką Sobotę nie odbędzie się tradycyjne święcenie pokarmów na stół wielkanocny. „Święconka” ma w tym roku mieć charakter liturgii domowej w czasie wielkanocnego śniadania. (Tekst modlitwy podajemy na końcu ogłoszeń z Niedzieli Palmowej. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się przed prezbiterium. Pobłogosławimy ogień od którego zapalony będzie paschał. Liturgia słowa odbędzie się według zwykłego porządku ze zmniejszoną liczbą czytań.
Liturgia chrzcielna ograniczona zostaje do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Na zakończenie liturgii opuszcza się procesję rezurekcyjną; nastąpi błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

ZAPRASZAMY NA OSOBISTE NAWIEDZENIE KOŚCIOŁA W WIELKI PIĄTEK ORAZ NA
WIECZORNĄ ADORACJĘ.
Od godz. 13:00 do 17:00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim rozpocznie się po liturgii
ok. godz. 19:30 do godz. 22:00.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ W WIELKĄ SOBOTĘ NA OSOBISTĄ ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W GROBIE PAŃSKIM.
Adoracja rozpocznie się o godz. 10:00 i trwać będzie do godz. 19:00.
Od godz. 13:00 do 17:00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

UWAGA !!! Przypominamy, że nadal obowiązuje nas decyzja organów państwowych ograniczająca liczbę uczestników zgromadzeń do 5 osób.
Prosimy jednak śledzić bieżące decyzje władz rządowych.

Na prośbę wielu parafian oraz z ich inicjatywy, za którą bardzo dziękujemy, została zainstalowana kamera internetowa pozwalająca transmitowanie na YouTube nabożeństw z naszej bazyliki. Składamy serdeczne podziękowanie Firmie AKOMP z Koronowa za prace instalacyjne. Dziękujemy wszystkim osobom i darczyńcom za przekazane ofiary na ten cel. Bóg zapłać.

PODAJEMY GODZINY TRANSMISJI NABOŻEŃSTW NA NASZEJ STRONIE PARAFIALNEJ:

Wielki Czwartek o godz. 18:00,

Wielki Piątek o godz. 18:00,

Wielka Sobota o godz. 20:00,

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 8:00 i 11:00,

Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8:00 i 11:00.

OGŁOSZENIE SPECJALNE.
Parafia zwraca się do wszystkich osób, które mają groby na cmentarzu parafialnym.
Bardzo prosimy o ograniczenie ilości odpadów na cmentarzu. W miarę możliwości o zabieranie ich ze sobą i składowanie we własnych pojemnikach. Niestety koszt wywozu odpadów przerasta możliwości naszego parafialnego budżetu. W związku z tym w najbliższym czasie musimy zlikwidować metalowe pojemniki. Pozostaną tylko dwa przy bramie wyjściowej od strony parku, z których odpady wywożone są co tydzień. Prosimy o zrozumienie problemu oraz wielką życzliwość i wyrozumiałość.

Przypominamy, że w Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.