Raz jeszcze składamy bardzo serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała oraz oktawy tej uroczystości. Nasze podziękowanie składamy wszystkim służbom kościelnym i cywilnym. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy. Dziękujemy pracownikom kościelnym, Paniom katechetkom, radnym parafialnym, wszystkim niosącym feretron, chorągwie, proporce, baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej ołtarza. Dziękujemy także koronowskiej policji za zabezpieczenie procesji.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nasi alumni Andrzej Patrzykąt i Patryk Świst w miniony piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa otrzymali święcenia diakonatu. Nowym księżom diakonom składamy szczere gratulacje i zawierzamy ich posługę dalszej Bożej opiece.

W niedzielę 25 czerwca po mszy świętej o godz. 1230 zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe dla wszystkich, którzy w tym roku pragną udać się na pieszą pielgrzymkę. Bliższych informacji udziela wikariusz ks. Michał Choszcz.

Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu będą odprawiane dodatkowe msze święte w Pieczyskach i Srebrnicy. Zapraszamy we wszystkie soboty wakacyjne do tych miejscowości na msze święte o 1915.
W miesiącu lipcu i sierpniu odbywać się będą w naszej koronowskiej Bazylice
XIX MARIACKIE WIECZORY KAMERALNE. Zapraszamy na koncerty w niedziele
2 lipca, 16 lipca, 30 lipca, 13 sierpnia i 27 sierpnia o godz. 1900.
W następną niedzielę 2 lipca o godz. 1900 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu ANDRZEJA CHOROSIŃSKIEGO z Warszawy.
W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
Ks. Michał odwiedzi chorych w najbliższy piątek 30 czerwca.
Pozostali księża w sobotę 1 lipca.
Zapraszamy na msze święte i nabożeństwa w dni powszednie, które odprawiamy
o godz. 830 w kościele Świętego Andrzeja oraz o godz. 1800 w Bazylice.
W środę rano i wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W czwartek spotkanie dla „Domowników Boga”. W tym dniu przeżywać będziemy również Uroczystość ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
W piątek od godz. 1700 do 1800 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice.

Informujemy, że biuro parafialne w okresie wakacyjnym czynne będzie:
w poniedziałek od godz. 1000 do 1200
w środę           od godz. 1900 do 2000
w piątek          od godz. 1000 do 1200

W sobotę 24 czerwca ks. STANISŁAW SOKUN otrzymał z rąk J.E. Ks. Bpa Ryszarda Kasyny dekret zwalniający go z urzędu wikariusza naszej parafii i mianujący z dniem 20 sierpnia 2017 r. wikariuszem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie.
Księdzu Stanisławowi składamy serdeczne podziękowanie za trzyletnią posługę w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych na nowej placówce. Jednocześnie informujemy,
że z dniem 20 sierpnia br. Ks. Biskup zamianował nowym wikariuszem naszej parafii
ks. Neoprezbitera DAWIDA SUCHOMSKIEGO pochodzącego z parafii Pinczyn, któremu również życzymy obfitości Bożych łask na jego pierwszej placówce wikariuszowskiej.

Informujemy, że od poniedziałku do piątku odbędą się w Juracie kolonie dla dzieci z naszej parafii. Wyjazd dzieci w poniedziałek 26 czerwca o godz. 1000 z dworca PKS w Koronowie. Powrót w piątek w godzinach wieczornych. Dzieciom i opiekunom wraz z
ks. Stanisławem życzymy pięknego i bezpiecznego wypoczynku.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

* POLSKI PIOTR z Kołobrzegu i
   MULARCZYK JULIA z parafii Koronowo – zapowiedź I;
* GOŁAŚ PAWEŁ z parafii Koronowo i
   LEMIESZKA MAŁGORZATA z parafii Koronowo – zapowiedź I;
* KUNCA DAMIAN z Jaszkowa – parafia Wąwelno i
   NIJAK MAŁGORZATA z parafii Koronowo – zapowiedź I;
* CZAJKOWSKI ŁUKASZ z Małe Łąkie – parafia Świekatowo i
   MIKOWSKA HANNA z parafii Koronowo – zapowiedź I.

ZMARLI NASI PARAFIANIE:

* śp. + HELENA SIENKIEWICZ-SZKUTA z Nowego Dąbie, dawna mieszkanka
   Starego Dworu. Przeżyła lat 70. Pogrzeb odbył się we wtorek 20 czerwca;
* śp. + ZDZISŁAW BABIK z ul. Okrężnej w Koronowie. Przeżył lat 54.
   Pogrzeb odbył się we wtorek 20 czerwca;
* śp. + ROMAN BIEDAK z ul. Kotomierskiej w Koronowie. Przeżył lat 61.
   Pogrzeb odbył się w czwartek 22 czerwca;
* śp. + IRENA KUMKOWSKA ze Stopki. Przeżyła lat 83.
   Pogrzeb odbył się w czwartek 22 czerwca w Serocku;
* śp. + ROMAN GUT z ul. Zawadzkiego w Koronowie. Przeżył lat 75.
   Pogrzeb odbył się w sobotę 24 czerwca.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…