ZAPRASZAMY DZIECI Z KLAS KOMUNIJNYCH: IIIg, IIIh, IIIi

ZAPRASZAMY NA : Godzinki ku czci „NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY”, które śpiewamy w niedzielę o godz. 730 w Bazylice.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE. W dni powszednie różaniec prowadzony jest przez członków Żywego Różańca o godzinie 800 w kościele Św. Andrzeja. W Bazylice nabożeństwa różańcowe odprawiamy w łączności z mszą świętą wieczorną. W niedzielę nabożeństwo różańcowe odprawiamy w kościele św. Andrzeja o godzinie 1730. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie oraz do prywatnego odmawiania różańca.

ZAPRASZAMY NA STAŁE NABOŻEŃSTWA I SPOTKANIA:
* w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 830 i 1800;
* w czwartek po mszy świętej wieczornej i różańcu spotkanie dla DOMOWNIKÓW BOGA;
* w piątek od 1700 do 1800 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU;
* w piątek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w salce katechetycznej;
* w sobotę o 1000 zbiórka dla ministrantów oraz próba dla scholi liturgicznej.

Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na stolikach w Bazylice leżą kartki na wypominki, na których wypiszmy imiona naszych zmarłych za których będziemy się modlić. Wypominki można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

W związku z uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym policja zwraca się do wszystkich z serdecznym apelem o zachowanie bezpieczeństwa i przezorność.
(Treść apelu wywieszona jest w gablotach parafialnych).

BIURO PARAFIALNE będzie czynne w poniedziałek i piątek od godz. 1000 do 1200 oraz we wtorek i środę od godz. 1900 do 2000.

ZAPROSZENIE:
Zapraszamy dzieci na BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, który odbędzie się dnia 31 października 2017 r. o godz. 1600 w SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 1 (dawne Gimnazjum). W programie: gry i zabawy taneczne, konkurs na najlepsze przebranie za świętą / świętego oraz różne niespodzianki. Następnie na zakończenie balu przejdziemy z korowodem świętych do Bazyliki, gdzie zostanie odprawiona msza święta. Zapraszamy również dorosłych na WIECZÓR UWIELBIENIA ze świętymi tego samego dnia po mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 1900.

INFORMUJEMY, że dnia 1 listopada w UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH msze święte odprawimy: o godz. 800, 930 i 1100 w Bazylice oraz o
godz. 1430 na cmentarzu komunalnym; tego dnia odprawimy również procesje z modlitwą za zmarłych o godz. 1300 na cmentarzu parafialnym oraz po mszy świętej na cmentarzu komunalnym ok. 1530.
W DZIEŃ ZADUSZNY 2 listopada (Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych) msze święte odprawimy o godz. 830 w kościele Św. Andrzeja, o godz. 1600 na cmentarzu parafialnym oraz o godz. 1800 w Bazylice.

ZMARLI NASI PARAFIANIE:

* śp. + ADAM GRACZYK z ul. Witosa w Koronowie. Przeżył lat 55.
   Pogrzeb odbył się w środę 18 października;
* śp. + GABRIELA LITWINOWICZ z ul. Witosa w Koronowie. Przeżyła lat 85.
   Pogrzeb odbędzie się we wtorek 24 października 2017 r. o godz. 1400.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

• Zachęcamy do nabycia nowego nr naszego dwutygodnika diecezjalnego PIELGRZYM,
    w którym znajdziemy artykuł naszego diakona Andrzeja Patrzykąta z jego wyjazdu na
    praktykę duszpasterską do Afryki.
  • Za tydzień pragniemy zbierać podpisy jako poparcie dla inicjatywy obywatelskiej dotyczącej
    zmiany w ustawie aborcyjnej… Podpisy będą zbierane w sobotę po mszy świętej wieczornej oraz w niedzielę przed i po każdej mszy świętej. Potrzebny będzie PESEL każdej osoby, która pragnie podpisać się pod projektem obywatelskim.
  • Zwracamy się z prośbą o skorzystanie z sakramentu pokuty przed Uroczystością Wszystkich
    Świętych już w tym tygodniu. Spowiadać będziemy w dni powszednie codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą poranną i wieczorną oraz w piątek od 1700 do 1800.
    Uwaga !!! W czasie sprawowania mszy świętych - nie spowiadamy.