IMG 20200907 WA00091W pierwszą niedzielę miesiąca września, tradycyjnie nasza parafia udała się do byszewskiego sanktuarium. Pomimo ograniczeń sanitarnych zebrała się grupa niemalże 150 pielgrzymów z naszej parafii i okolic. Pielgrzymów poprowadził nowy wikary naszej parafii ksiądz Piotr Kotras.

Galeria zdjęć! kliknij tutaj!

IMG 2416 kopia KopiowanieW sobotę 15 sierpnia, w naszej bazylice odbył się coroczny odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej. Uroczystościom odpustowym przewodniczył ks. dr Michał Glaza - wicerektor pelplińskiego seminarium. W tym roku nasze świętowanie zostało ograniczone przez stan epidemiczny. Ufamy, że w przyszłym roku nasz festyn parafialny ponownie się odbędzie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą uroczystość.

Galeria zdjęć ! Kliknij tutaj!

Młodzież z Kręgu Biblijnego w minione wakacje pod opięką księdza Dawida wybrała się na kolonie parafialne, aby wspólnie spędzić czas wypoczynku. W tym roku wyruszli do Kasparusa. Wspólna integracja, modlitwa i zaangażowanie sprawiły, że wyjazd uważamy za bardzo udany. Już nie możemy doczekać się wyjazdu, który czeka nas w przyszłe wakacje. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, aby wspólnie powspominać ten czas.  Galeria zdjęć!

received_716058555908151.jpeg

IMG 8013 kopia KopiowanieW minionym czasie obchodziliśmy w Kościele uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. Jest to doskonała okazja do rozważania wielkiej tajemnicy sakramentu Eucharystii, którą jest źródłem naszej wiary. Jest też okazją do publicznego uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości.  Galeria zdjęć ! Kliknij tutaj!