rozaniec do granicDnia 7 października, Polacy na granicach całego kraju zebrali się aby wspólnie odmówić cztery części różańca świętego. W tej akcji wzięło udział wielu naszych parafian, którzy udali się na granicę aby wyprosić pokój dla całego świata. W kościele św. Andrzeja, o godzinie 14, także został odmówiony różaniec, uczestniczyły w nim osoby którym nie udało się wyjechać.

imagesJuż po raz kolejny młodzież z naszej parafii brała udział w diecezjalnym zjedzie maturzystów na Jasnej Górze, który w tym roku odbył się 25 września.

Domownicy Boga logoDnia 23 września nasza wspólnota "Domowników Boga" przeżyła swój pierwszy diecezjalny dzień skupienia, który odbył się w bibliotece pelplińskiej im. Bp. Jana Szlagi. Wszytko rozpoczęło się już o godzinie 11.00, przywitaniem i wspólnym uwielbieniem Jezusa Chrystusa. Wspólnoty z całej diecezji pelplińskiej mogły się pierwszy raz zobaczyć i dowiedzieć się jak to dzieło funkcjonuje w innych parafiach. Był czas na obiad jak i wysluchanie konferencji. Cały dzień zakończył się Mszą Święta której przewodniczył JE. Bp. Ryszard Kasyna. Podczas Eucharystii w naszej diecezji rozpoczęła się peregrynacja Matki Bożej Fatimskiej.

IMG 0445 kopia KopiowanieW ubiegłą niedzielę nasza wspólnota parafialna jak co roku wyruszyła na pieszą pielgrzymkę do Byszewy. Około 300 osób z naszej parafii postanowiło ruszyć do Królowej Krajny. Chcieliśmy wspólnie przeżyć odpust parafialny który był dla wspólnoty Byszewskiej bardzo wyjątkowy. 51 rocznica koronacji  Matki Bożej! Ten szczególny dzień uświetniła też obecność Prymasa Polski ks. abp.  Wojciecha Polaka i bp. pomocniczego Diecezji Pelplińskiej Wiesława Śmigla. Wszystko zwieńczyła Msza Święta której przewodniczył ksiądz arcybiskup. Zaraz po mszy została poświęcona nowo wybudowana kalwaria która znajduje się przy kościele. Galeria zdjęć !!!