DSC3077Wielki Piątek jest dniem w całym Kościele, gdzie nie jest sprawowana Msza święta. W skupieniu i ciszy gromadzimy się na sprawowaniu pamiątki męki i śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa. Liturgia zaprasza przede wszystkim do rozważenia biblijnego opisu męki Pańskiej, a następnie do adoracji i uczczenia Krzyża świętego.

Podkreśla jednak bardziej chwałę odkupienia przez krzyż niż poniżenia przez mękę. Wspominając śmierć Chrystusa, pamiętajmy, iż nie była ona dla Niego klęską i przegraną, nie była też niespodzianką, bo nieraz zapowidał ją swoim uczniom. Śmierć Chrystusa była zwycięstwem i została opromieniona blaskiem zmartwychwstania.

Zapraszamy wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w Liturgii Wielkopiątkowej, która rozpocznie się o godzinie 18:00 w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny.