Żywy Różaniec – międzynarodowy ruch religijny założony w XIX w. przez Pauline-Marie Jaricot. Ma charakter modlitewny, a jego celem jest wspomaganie misji.

Uczestnictwo w Żywym Różańcu polega na przynależności do grupy zwanej różą. Każda osoba z róży przez miesiąc odmawia jedną z tajemnic różańcowych. Pierwotnie róża liczyła 15 osób, obecnie zaś – po modyfikacji różańca przez Jana Pawła II – 20 osób (ciągle jednak istnieją grupy modlące po 15 osób – według tradycyjnego układu różańca).

W Polsce ruch ten jest bardzo rozpowszechniony, przyjmuje też formy Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, Nieustającego Różańca Papieskiego czy Różańca Rodziców. Na poziomie diecezji ustanawiani są w ramach „duszpasterstwa specjalistycznego” duszpasterze diecezjalni „Żywego Różańca”, ktorym w naszej diecezji jest ks. Rafał Barciński.

Wspólnota działająca przy naszej parafii spotyka się w ostatnią środę miesiąca na Mszy św. wieczornej, po której odbywa się spotkanie formacyjne. Jeśłi pragniesz wstąpić do Wsólnoty Żywego Różańca zgłoś się do ks. Piotra Kotrasa. Zapraszamy, to tylko 5 minut modlitwy dziennie!