• baner1.jpg
  • baner2.jpg
  • baner3.jpg

1. Zapraszamy na msze święte i nabożeństwa w dni powszednie.

Msze święte w kościele Św. Andrzeja odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 830 oraz w Bazylice o godz. 1800.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 830 i 1800.

W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 do 1800.

-----------------------------------------------------------------------------------------

2. W czwartek po mszy świętej wieczornej odbędzie się w Bazylice kolejne

spotkanie w ramach SEMINARIUM ODNOWY WIARY. Bardzo serdecznie

zapraszamy wszystkich uczestników tego seminarium.

3. Informujemy, że dnia 1 czerwca 2015 r. o godz. 1800 w naszej Bazylice Koronowskiej. Ks. Bp. Ryszard Kasyna udzieli młodzieży i osobom dorosłym sakramentu bierzmowania. Już dziś wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na powyższą uroczystość.

4. W tym tygodniu zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na kolejne spotkania:

- wszystkich gimnazjalistów z klas III oraz osoby dorosłe we wtorek po mszy

świętej wieczornej;

- w piątek od godz. 1600 do 1800 spowiedź święta dla kandydatów do

bierzmowania, ich świadków i krewnych;

- w następną niedzielę po mszy świętej o godz. 1230.

5. W dniu 31 maja 2015 r. po raz piąty Stowarzyszenie Rodziny KOLPINGA organizuje DZIEŃ DAWCY SZPIKU. Wszystkich chętnych, którzy chcą zarejestrować się w Centralnej Bazie Dawców Komórek Macierzystych zapraszamy w godzinach od 900 do 1400 do Domu Katechetycznego.

PRZYJDŹ, ZAREJESTRUJ SIĘ I URATUJ ŻYCIE!!!

Dzięki akcjom RODZINY KOLPINGA mamy już dwóch bohaterów z Koronowa, którzy zostali dawcami i uratowali życie.

6. Zapraszamy na ostatnie NABOŻEŃSTWA MAJOWE, które odprawiać będziemy od poniedziałku do soboty w łączności z każdą mszą świętą oraz w przyszłą niedzielę po mszy wieczornej. Zachęcamy do odprawiania tych nabożeństw także w miejscach gdzie znajdują się kaplice przydrożne.

1. Dnia 4 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi

Chrystusa czyli BOŻE CIAŁO.

Msze święte w tym dniu będą odprawiane jak w latach poprzednich o godz. 800,

930 (po mszy PROCESJA EUCHARYSTYCZNA), ok. 1130 (msza święta w kościele Św. Andrzeja) oraz o godz. 1800.

Procesja przejdzie tradycyjną trasą od Bazyliki do kościoła Św. Andrzeja.

Już dziś zwracamy się z serdeczną prośbą o przygotowanie czterech ołtarzy i trasy przejścia procesji.

2. ZAPOWIEDZI PRZED ŚWIĘCENIAMI DIAKONATU naszego parafianina

ALEKSANDRA LIPKOWSKIEGO.

W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości,

że nasz parafianin, alumn ALEKSANDER LIPKOWSKI ma otrzymać święcenia

diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.

3. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

* JACEK NEUMANN, zamieszkały w parafii Koronowo i

KAMILA CZAPIEWSKA, zamieszkała w parafii Koronowo

- zapowiedź II;

* PIOTR KAPKA, zamieszkały w parafii Koronowo i

ANNA CAŁKA, zamieszkała w parafii Koronowo

zapowiedź II;

* MACIEJ GRZEGORCZYK, zamieszkały w Bydgoszczy i

DARIA RUTKOWSKA, zamieszkała w Bydgoszczy

- zapowiedź I;

* MARCIN KUJAWA, zamieszkały w Koronowie i

JOANNA STRĄK, zamieszkała w Koronowie

- zapowiedź I;

* KRYSTIAN SYGUDA, zamieszkały w Anglii i

KATARZYNA GORDON, zamieszkała w Anglii, pochodząca z parafii Koronowo

- zapowiedź I.

4. ZMARLI NASI PARAFIANIE:

* śp. + HALINA LEDÓCHOWSKA z Nowego Dworu. Przeżyła lat 90.

Pogrzeb odbył się w miniony piątek;

* śp. + LEON BACZKOWSKI z ul. Konopnickiej w Koronowie. Przeżył lat 80.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 25 maja o godz. 1300.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...